Łeba

Łeba jest jedną z większych i najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Łeba posiada wspaniały mikroklimat. Szerokie plaże, bliskość Słowińskiego Parku Narodowego gdzie można obejrzeć słynne ruchome wydmy. Łeba jest także idealnym miejscem do uprawiania sportów, szczególnie windsurfingu i jazdy konnej. Piękne okolice oraz szlaki rowerowe i piesze sprzyjają organizowaniu wycieczek i spacerów.

Bliskość Słowińskiego Parku Narodowego ze słynnymi ruchomymi wydmami, szerokie plaże, zdrowotny mikroklimat, to dzięki tym walorom Łeba jest rozpoznawalna w Polsce i w Europie. Łeba to także wspaniałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, co roku odbywają się tutaj mistrzostwa świata w windsurfingu. Nowoczesna baza noclegowa w różnego rodzaju obiektach daje możliwość wypocząć każdemu, niezależnie od pochodzenia i statusu majątkowego. W Łebie znajduje się również wiele atrakcji umilających spędzanie wolnego czasu. Wszystkie wyżej wymienione czynniki sprawiają, że co roku latem Łeba gości tysiące turystów z całej Polski i Europy

Łeba jest jedną z najładniejszych i najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Zawdzięcza to bogatej infrastrukturze turystycznej, a także walorom naturalnym i klimatycznym. Jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych a także odpoczynku i zabawy.

Łeba zapewnia turystom wiele atrakcji, których nie można spotkać w innych miejscowościach nadmorskich. Nie będą się tu nudzić zwolennicy aktywnego wypoczynku jak i turyści nastawieni wyłącznie na plażowanie. Poniżej opisano najważniejsze zabytki Łeby i okolic.

Największe atrakcje turystyczne miasta Łeba i okolic to wędrujące piaski, brama-wejście do Słowińskiego Parku Narodowego, port jachtowy, Centrum Obsługi Morskiego Ruchu Turystycznego, falochron zachodni, krzyż nawigacyjny, miasteczko Western City, ogród ornitologiczny, stadniny koni, skwer Rybaka, Skrzynia czasu, hala widowiskowo sportowa, biblioteka miejska, Świerkowa Tratwa, przystań statków, dzwon, park Jana Pawła II a także wieża kościelna.

Jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu, Łeba proponuje bogatą ofertę imprez kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Wśród wielu z nich warto wymienić Festiwal Pomuchla. Według znanego kucharza Macieja Kuronia "to najlepsza impreza kulinarna w Polsce. Prosty osadzony w tradycji pomysł, niekomercyjne wykonanie i wspaniałe jedzenie! (...)". Kolejny znany kucharz Robert Makłowicz mówił po jednym z festiwali, że to "bardzo udana impreza. Wyjątkowa frekwencja. Większą widziałem tylko na kilku festynach we Francji. A znaczenie tego festiwalu ma dużo szerszy niż tylko kulinarny wymiar."